На Івано-Франківщині від лютого 2022 року кількість невиліковних хворих збільшилася вдвічі. Втричі зросла кількість викликів мобільних бригад паліативної допомоги. Про це кореспондентці Суспільного розповіла директорка обласного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька.
Зараз в медустанові, яка розрахована на 30 ліжок, перебувають 33 хворі. За словами Ірини Слугоцької, найбільше навантаження відчувають мобільні бригади, які до кінця лютого обслуговували до 60 хворих.
"Ми відчуваємо нестачу місць. Також зросла потреба на стаціонарну допомогу, а мобільні бригади зараз просто перевантажені. У них — втричі більше відвідувань, ніж вони мали до війни. Це все створює велике навантаження на персонал. Є 87 пацієнтів, а виїздів наші бригади мають приблизно 240-247 на місяць. У нас є дві бригади", — розповідає Ірина Слугоцька.
Медсестра Іванна Бочкур каже, що вже сім років працює у хоспісі. В її обов’язки входить видавати ліки, годувати, перевдягати та спостерігати протягом дня за станом пацієнтів. Жінка розповідає, з кінця лютого фізично працювати стало важче, адже одна медсестра доглядає до 20 пацієнтів одночасно.
"Важко, коли ти чуєш ці сирени, коли хворі на тебе дивляться такими жалісливими очима й не розуміють, що з ними робиться. Відповідно, їх потрібно заспокоїти, самому потрібно взяти себе в руки, вдихнути-видихнути, сказати: "Все добре, все спокійно, усе мине", — ділиться Іванна Бочкур.
67-річний Михайло Барчук з Обертина вже понад пів року перебуває у хоспісі. У чоловіка — проблема з колінами. Він не може ходити. З його слів, хворобу загострили хвилювання та тривожність через повномасштабну війну.
"Тут лише біда — аби був якийсь лікар-травматолог. Це було б добре. Бо мені, фактично, травматолога треба на коліна. Тут терапевт є — хороша лікарка. Щоразу приходить, подивиться й послухає, так що за життя нема чого турбуватися. Таблетки дають, які треба", — сказав Михайло Барчук.
Директорка обласного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька розповіла, що частиною ліків заклад забезпечений повністю. Але є препарати, яких не вистачає, наприклад, від нейропатичного болю.
Також у медустанові розробляють електронну базу, в яку внесуть відомості про усі заклади паліативної допомоги, зокрема зруйновані та закриті через бойові дії.