У Фортечній галереї «Бастіон» міста Івано-Франківська відбулася презентація фотовиставки «Життя, яким воно є…», приуроченої Всесвітньому Дню паліативної допомоги. На виставці представлені роботи столичного фотографа Русі Асєєвої, які вона зробила у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку. На цих світлинах зображенні щоденні будні маленьких пацієнтів, які мають онкологічні захворювання.
За словами автора робіт Русі Асєєвої, тема онкохворих дітей, зображених на світлинах, є дуже важкою і болючою. «На жаль, наші діти хворіють онкологічними захворюваннями, - сказала Руся Асєєва. - Але, незважаючи на те, що онкологія стала частиною їхнього життя, із цією хворобою можна і потрібно боротися, бо ж вона виліковна. Тож мета цієї виставки - не тільки розповісти про проблеми дитячої онкології, а й спонукати глядачів допомагати таким дітям. Було бажання донести до всіх, щоб побачили, як це все виглядає очима лікарів, батьків і обов’язково очима дітей».
Загалом, авторка каже, що презентує в Івано-Франківську дві експозиції. Перша – тема загальної онкології – фотографії різних дітей, батьків та лікарів в дитячому відділенні Національного інституту раку. Друга експозиція – історія хлопчика Ігоря, з котрим Руся дружить впродовж двох років. "Насправді, хлопчик сам мене вибрав. Коли я приїхала до відділення у перший день зйомки, я була цілком розгублена. Як кожен художник – не знає з чого почати. І тут до мене підійшов маленький, худенький хлопчик, взяв за руку і повів по коридору. Вийшла його мама, ми познайомились, і все стало на свої місця", – розповіла фотохудожниця.
Виставка – ідея київського фонду допомоги онкохворим дітям "Краб". Вони її вже проводили в Києві в Мистецькому арсеналі та шукали продовження в інших містах України. Долучився Івано-Франківськ.
Виставка організована в рамках кампанії "StopБіль" Благодійним фондом допомоги невиліковно хворим "Мати Тереза", за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
Під час презентації фотовиставки відбулася прес-конференція та обговорення актуальних для онкології тем , в якій взяли участь провідні експерти медичної галузі Івано-Франківська та директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник. За його словами, медична галузь зробила крок вперед, адже на сьогодні є можливість рятувати важкохворих дітей, у котрих раніше, задавалося, не було шансів на життя: «Ми рятуємо та боремося за життя кожної дитини».
Роман Мельник нагадав, що в області на базі Будинку дитини у Надвірній функціонує відділення паліативної допомоги. Значна заслуга у відкритті цього закладу належить громадськості та представниках засобів масової інформації.
«Збудувавши у Надвірній відділення паліативної допомоги, ми зробили перший вагомий крок в українській медицині».
Як підкреслив директор департаменту охорони здоров’я, зараз є ідея на базі хоспісу у Надвірній, який був розрахований на постійне перебування покинутих дітей віком від одного до трьох років, створити багатопрофільний реабілітаційний центр.
«Зараз покинутих дітей набагато менше, - сказав Роман Мельник. - Якщо заклад був розрахований на 250 дітей, то, повірте мені, зараз і 50 немає, тому можна використати цей заклад для того, щоб дати йому нове життя. Плануємо там створити багатопрофільний реабілітаційний центр».