2 березня 2023 року, за фінансовоі підтримки Фонду Йоганнес ГоспісМюнстер та Фонду Шобера в рамках діяльності нещодавно створеного Інституту європейського госпісного партнерства /м.Мюнстер, Німеччина/ відбувся німецько-український онлайн-семінар на тему «Паліативної психологічної підтримки в скрутні часи». Тема семінару є дуже актуальною, адже Україна перебуває вже понад рік в умовах війни та російської агресії і психічний стан населення України є наразі неабияк важливим питанням. Німецькі фахівці запропонували свої знання та досвід обходження з травмованими людьми в надзвичайних ситуаціях.
В роботі майже 5-годинного семінару брали участь понад 35 психологинь та психологів, психотерапевтинь та психотерапевтів, котрі працюють в госпісах, паліативних відділеннях медичних закладів, реабілітаційних центрах для військовослужбовців Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Львівської, Запорізької та Київської областей, а також викладачі медичних освітніх закладів міста Києва та Івано-Франківська.
На семінарі виступили німецькі психологині та психологи з Мюнхена, Берліна, Вюрцбурга та Тюбінгіна на теми «Психологічні аспекти паліативної допомоги», «DoubleAwareness“,„Травма і як її подолати».
Про сучасний стан психології надзвичайних ситуацій в Україні доповіла лікар-психологиня Обласного центру паліативноі допомоги м.Івано-Франківська п. Людмила Андріішин.
На семінарі була представлена Навчальна програма з паліативноі психології, створена колективом з 18 німецьких та австрійських фахівців для Німеччини, Австрії та Швейцарії та яку авторський колектив люб‘язно дозволив перекласти на українську мову. Наразі Навчальна програма обговорюється у медичних закладах Києва, Тернополя та Івано-Франківська і готується до друку за підтримки проректора Івано-Франківського національного інституту п. Ганни Ерстенюк.
Організатором та модератором на семінарі виступив керівник Академії при Йоганнесгоспісі
м. Мюнстера п. Андреас Штелі.
Безмежно вдячні всім учасницям та учасникам, доповідачкам та доповідачам, а також організатору семінару за можливість брати участь в ньому та збагатити свої знання з психології.
Бажаємо нам натхнення, оптимізму, цікавих ідей та спільних німецько-українських проєктів.