Співпраця громадянського суспільства між хоспісом в Івано-Франківську та хоспісом Йоганнеса в Мюнстері за підтримки коштів Міністерства закордонних справ
Загальна інформація
Федеральний уряд підтримує співпрацю проектів громадянського суспільства із країнами Східної Європи, використовуючи інструменти культурних відносин та освітньої політики. На основі партнерства, з рівною організаційною структурою, співпраця може стати ефективною "поза сферою політики" та поза національними кордонами завдяки діалогу, розвитку та суспільству та соціальним зобов'язанням. На тлі історії з її травмами та мріями посилюється «мирне співіснування народів у Європі».
В рамках програми «Розширення співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства та Росії» передбачається фінансування заходів, які «розвивають постійні структури співпраці громадянського суспільства», охоплюють велику кількість учасників та переслідують вищі цілі.
Ці цілі: «посилення плюралізму», «заохочення обговорення цінностей», «відкриття перспектив на майбутнє» та «заохочення діалогу та взаєморозуміння» (інформація про програму Федерального офісу закордонних справ)
Проект 2020
„Посилення потенціалу в роботі хоспісу”
Пропозиція, подана Хоспісом Йоганнеса, була прийнята Федеральним міністерством закордонних справ і на 2020 рік. Дві основні цілі були сформульовані наступним чином:
Нарощування потенціалу в роботі хоспісу в Регіональному центрі паліативної допомоги (хоспісі) в Івано-Франківську (Україна).
Посилити співпрацю між двома хоспісами з точки зору волонтерства, збору коштів, зв’язків з громадськістю, душпастирства та паліативної допомоги в Івано-Франківську та Мюнстері.
Регіональний центр клінічної паліативної допомоги (Хоспіс) в Івано-Франківську був заснований у 1997 році та має статус регіонального медичного закладу. Його завдання - запропонувати комплексну допомогу помираючим та їхнім сім'ям. У той же час студенти медичного коледжу та медичного університету можуть навчатись там в реалістичних умовах. Для отримання додаткової інформації див. Palliacentre.com.ua (лише українською мовою).
Період реалізації проекту:
Березень 2020 - Грудень 2020
Заплановані заходи:
- Тижневе перебування чотирьох людей з України: працівників збору коштів та зв’язків з громадськістю Центру паліативної допомоги (хоспіс) та волонтерів та співробітників душпастирської допомоги з Центру паліативної допомоги та області.
- Курс для волонтерів у роботі хоспісу в Івано-Франківську, який провели два координатори з Хоспісу Йоганнеса, а також пастори, відповідальні за курс з Центру паліативної допомоги в Івано-Франківську та області.
- Розробка підручника з паліативної допомоги українською мовою у співпраці з трьома старшими медсестрами та двома лікарями з Івано-Франківська.
Проект спрямований на використання відповідних заходів для пропаганди важливих аспектів діяльності хоспісу в Івано-Франківську шляхом сприяння добровільній роботі, а також залученню коштів та роботі з громадськістю хоспісу, наприклад.
Крім того, сестринська справа також повинна отримати поштовх. Міждисциплінарна робота, яка є важливим елементом паліативної допомоги, може бути успішною лише в тому випадку, якщо кожна професія зможе рівним чином внести свої специфічні навички. Запланований підручник заповнить цю прогалину. Її можна використовувати як довідкову інформацію по всій країні, одночасно розкриваючи те, що повинен знати фахівець з паліативної допомоги. Підручник також сприятиме необхідним змінам для кращої кваліфікації.
Проведені заходи:
Через пандемію COVID-19 та обмеження подорожей між Україною та Німеччиною не вдалося реалізувати заходи, зазначені в пункті 1 та пункт 2. Розробка підручника з паліативної допомоги українською мовою (пункт 3) була успішною здійснюється. Очікується, що його опублікує українське видавництво у першому кварталі 2021 року.