ЗВІТ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «МАТИ ТЕРЕЗА»
ПО ПРОЕКТАХ, ФІНАНСОВАНИХ МФ «ВІДРОДЖЕННЯ»
РОБОТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЗВІТ-2016
Благодійний фонд допомоги невиліковним хворим «Мати Тереза», відповідно до свого Статуту, постійно працює на розвиток паліативної допомоги в Івано-Франківській області; підтримує існуючі заклади паліативної допомоги та впливає на політику організації такої допомоги і створення нових закладів, відділень, мобільних бригад; активно здійснює навчання з питань паліативної допомоги через тренінги у навчально-методичному центрі, започатковані ще 2005 року. В рамках реалізації проектів проводилися тренінги за такими головними темами: «Надання комплексної паліативної допомоги дітям виїзними командами», «Паліативна допомога в практиці сімейного лікаря», «Впровадження стандартів паліативної допомоги в інтернатних дитячих закладах».
За ініціативою і за підтримки благодійного фонду в області проведені масові акції й заходи, які дозволили відкрити перший в Україні стаціонар дитячої паліативної допомоги та виїзне відділення з двома бригадами: для дорослих і для дітей. наші проекти ставили акценти на поширення власного досвіду щодо можливостей організації паліативної допомоги дітям і впровадження міжнародних стандартів такої допомоги в Україні шляхом створення навчальних програм, методичних рекомендацій, посібників та власне навчання цільової аудиторії. Важливим поступальним кроком в наступному році стане підготовка тренерів у медичних та освітніх закладах та і поширення практики проведення тренінгів в інших регіонах України.
Загалом за 2016 рік загальними тренінгами, в тому числі виїзними, семінарами, лекціями, тематичним удосконаленням, здійсненим в рамках співпраці з національним медичним університетом і базовим медичним коледжем, було охоплено 1424 слухачів, отримали сертифікати 724 учасники.
Проведено 30 тренінгів.
Навчально-методичний центр працював за окремими програмами для лікарів, медичних сестер, психологів, викладачів; здійснював до- тренінгові й після- тренінгові тестування та оцінку якості проведених навчань; поширював відповідну літературу та матеріали для учасників тренінгу. Прочитано лекції «Знання основ паліативної допомоги – обов’язок кожного медичного працівника» - 3 лекції по 2 академічні години в медичних освітніх закладах для студентів: факультет медсестринства Івано-Франківського національного медичного університету, Івано-Франківський базовий медичний коледж, Коломийський медичний коледж ім. Івана Франка . Створена педіатрична виїзна/консультативна бригада для надання комплексної паліативної допомоги дітям. Медичні працівники бригади, а також родичі пацієнтів пройшли навчання у тренінговому центрі. Підготовлено 5 тренерів з паліативної допомоги дітям.
В 2016 році пройшли такі заняття:
1.Семінар-тренінг «Організація і надання ПД в практиці сімейного лікаря. Лікування ХБС в ПД» - медичні працівники з областей України (Миколаїв, Херсон, Луганськ-Сватово,Луцьк. Вінниця, Київ, Івано-Франківськ) - 21 особа.
2. Семінар «організація і надання ПД вдома» - соціальні працівники тер центру Івано-Франківської області – 39 осіб.
3. Стажування на робочому місці (клінічна практика групи «Лікар+медсестра») –м.Коростень і м.Кіровоград – 2 особи.
4. Стажування на робочому місці (клінічна практика групи «Лікар+медсестра») –м.Харків – 2 особи.
5. Тренінг «Організація і надання ПД в практиці сімейного лікаря. Лікування ХБС в ПД» - медичні працівники з областей України (Харків, Чернівці, Львів, Коростень-Житомирська, Вінниця, Дніпропетровськ, Сміла-Черкаська, Кривий Ріг, Київ, Луцьк, Чортків-Тернопільська, Коломия-Івано-Франківська, Івано- Франківськ) – 26 осіб.
6. Стажування на робочому місці (клінічна практика групи «Лікар+медсестра») –м.Брошнів, Рожнятівський район, Івано-Франківська область – 2 особи.
7. Тренінг «Організація і надання ПД в практиці сімейного лікаря. Лікування ХБС в ПД» - медичні працівники з областей України (Черкаси, Львів, Тернопіль, Вінниця, Чернівці, Харків, Сміла-Черкаська, Київ) – 27 осіб.
8. Виїзний семінар в м.Коломия-Івано-франківська обл. - для лікарів «Лікування ХБС в практиці сімейного лікаря» - 42 особи.
9. Виїзний семінар в м.Кривий Ріг - для лікарів та медичних сестер «Організація і надання ПД. Лікування ХБС при наданні ПД» - 90 осіб.
10. Стажування на робочому місці (клінічна практика групи «Лікар+медсестра») –м.Долина, Івано-Франківська обл– 2 особи.
11. Тренінг «Організація і надання паліативної допомоги дітям. Лікування хронічного больового синдрому у дітей» - медичні працівники дитячої поліклініки №1 м.Чернігова – 3 особи.
12. Семінар-тренінг «Основи паліативної допомоги» «Психологічний супровід і духовна опіка паліативного пацієнта» для медичних працівників та капеланів Івано-Франківської, Чернівецької, Коломийської Єпархій - 26 осіб.
13. Тренінг «Основи паліативної медицини та хоспісної опіки» для студентів національного медичного університету - волонтерів ОКЦПД – 45 осіб.
14. Семінар виїзний «Психологічний супровід і духовна опіка паліативного пацієнта» для медичних працівників та капеланів м.Тернопіль та м.Бучач – 34 особи.
15. Семінар виїзний «Психологічний супровід і духовна опіка паліативного пацієнта» для медичних працівників та капеланів м.Львів, м.Сокаль, м.Жовква – 29 осіб.
16. Семінар виїзний «Психологічний супровід і духовна опіка паліативного пацієнта» для медичних працівників та капеланів м.Стрий. м.Самбір, м.Дрогобич – 43 особи.
17. Тренінг «Психологічний супровід і духовна опіка паліативних пацієнтів» для медичних працівників областей України (Вінниця, Кривий ріг, Харків, Першотравенськ, Чортків, Дубно, Черкаси, Київ, Чернівці, Молодія, Коломия, Івано-Франківськ) – 24 особи.
18-20. Прочитано лекції «Знання основ паліативної допомоги – обов’язок кожного медичного працівника» - 3 лекції по 2 академічні години в медичних освітніх закладах для студентів: факультет медсестринства Івано-Франківського національного медичного університету, Івано-Франківський базовий медичний коледж, Коломийський медичний коледж ім. Івана Франка – групи по 190-220 слухачів – всього за всі прочитані лекції близько – 700 осіб.
21. Семінар-тренінг «Медико-соціальна реабілітація дітей з особливими потребами і паліативна допомога» для лікарів-педіатрів Івано-Франківської області – 22 особи;
22. Семінар-тренінг «Надання паліативної допомоги дітям та сім’ї» для волонтерів, соціальних працівників , психологів Івано-Франківської області – 23 особи;
23. Семінар «Надання паліативної допомоги та догляд за важкохворими. Психологічна підтримка важкохворих дітей та їхніх родин. Синдром професійного вигорання» для соціальних працівників територіальних центрів Івано-Франківської області – 30 осіб;
24. Тренінг «Організація і надання паліативної допомоги дітям та дорослим. Лікування хронічного больового синдрому» для медичних і соціальних працівників (Вінниця, Кривий Ріг, Харків, Тернопіль, Київ) -- 17 осіб;
25. Семінар-тренінг «Організація і надання паліативної допомоги дітям та дорослим. Лікування хронічного больового синдрому» для медичних працівників лікувальних закладів Івано-Франківської області – 46 осіб;
26. Тренінг «Організація і надання паліативної допомоги дітям . Лікування хронічного больового синдрому у дітей» для медичних і психологів і педагогів будинків дитини та інтернатів (Запоріжжя, Харків, Тернопіль, Київ, Прилуки Чернігівська обл) -- 34 особи
27. Проведено навчання лікарів дитячої паліативної допомоги в онкогематологічному та неврологічному відділеннях обласної дитячої лікарні (по 16 годин в кожному –березень/червень) – 43 особи
28. Навчання для родичів важкохворих лежачих дітей «Догляд та лікування належнів. Психологічна підтримка важкохворих дітей» -- 23 особи
29. Проведення циклу тематичного удосконалення для дитячих лікарів «Окремі питання організації та надання паліативної допомоги дітям» - 31 особа.
30. Тренінг «Організація і надання паліативної допомоги дітям та дорослим» для медичних працівників лікувальних закладів Харкова, Чернігова. Хмельницького,Івано-Франківської області – 21 особа.
Звіт по проекту «Всесвітній День паліативної допомоги»
Благодійний фонд «Мати Тереза» провели ряд заходів. Проект «Заходи на підтримку дітей та дорослих з серйозними і невиліковними захворюваннями, які перебувають під опікою виїзного відділення паліативної допомоги («хоспіс вдома»)» тривав три місяці (15 вересня -15 листопада 2016).
Даним проектом ми підтримали виїзне/консультативне відділення та його пацієнтів; активізували суспільну думку про те, що якісна паліативна допомога повинна бути надана всім, хто її потребує, і що така форма надання паліативної допомоги як „Hospice Home“ може суттєво розширити доступність до неї; проінформували владу і громадськість про можливості виїзних служб паліативної допомоги, про різні додаткові потреби невиліковно хворих дітей і дорослих та додатково зібрали кошти на ці потреби. Завдання проекту було - здійснити інформаційну кампанію, організувати масові заходи з нагоди всесвітнього дня паліативної допомоги та залучити населення Прикарпаття до подальшого збору коштів на підтримку актуальних потреб пацієнтів центру паліативної допомоги, провести культурно-мистецькі акції для важко хворих дітей.
Результати реалізації проекту:
- 1) Зібрано кошти від вистави на потреби важкохворих дітей Прикарпаття, які були передані частково – у відділ онкогематології, а частково - на діяльність виїзної служби.
- 2) Проблема доступу до паліативної допомоги дітей широко озвучена серед населення Прикарпаття та інших міст України під час прес-конференції;
- 3) Інформація донесена до населення через мистецтво: створена і представлена фотовиставка «Право жити без болю», та показ вистави «Бризь, або життя кота Філофея…» акторами дитячої театральної студії «ЖИВБУВПЕС»
- 4) Розпочато роботу по створенню реєстру паліативних дітей в Івано-Франківській області;
- 5) Звіт про роботу виїзної паліативної служби та її потреби широко озвучені в громаді під час прес-конференції;
- 6) Зроблені перші кроки по перманентному забезпеченню населення інформованістю щодо прав пацієнтів у сфері паліативної допомоги
- 7) Зібрано коштів на суму 35619 грн :
-проведення вистави - 9719 грн;
-проведення виставки і круглого столу – 4850 грн;
-продаж троянд –(2 заходи) – 9350 грн;
- передача благодійниками памперсів у дитячий хоспіс на суму 8000 грн;
-під час літургій в капличці – 3700 грн
Всі зібрані кошти під час усіх заходів передаютьсчя у виїзнеконсультативне відділення центру паліативної допомоги та відділення онкогематології обласної дитячої клінічної лікарні.