30.06.2017
В МОЗ була розмова про те, чи потрібно вводити спеціалізацію для лікарів з паліативної допомоги чи ні. Група експертів прийшла до висновку, що час прийшов і робити це необхідно.
Так як це дало б поштовх до прийняття відповідної нормативної бази, розвитку освітніх програм для студентів, післядипломного навчання лікарів, а головне, до створення повноцінної системи паліативної допомоги. І будувати її необхідно за міжнародними стандартами в рамках системи охорони здоров'я, як це відбувається в усьому світі. Група попрацювала плідно, але остаточне рішення буде за начальством, будемо сподіватися, що позитивне.
29.03.2015
1. Програма розвитку системи паліативної/хоспісної допомоги (ПХД) в Івано-Франківській області.
(Довготермінова програма, розпочата в 2001 році, дата її завершення є відкритою)
Виконано:
- створені паліативні відділення в Косівському районі(Яблуниця, 25 ліжок), Городенківському районі (Чернелиця, 10 ліжок), Надвірнянському районі (Ланчин, 25 ліжок), Галицькому районі (Маріямпіль, 5 ліжок)
- створений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» тренінговий центр, де здійснюється безперервна робота щодо навчання з питань надання паліативної допомоги
- питання розвитку ПХД в області внесені в комплексну обласну програму «Здоров’я населення Прикарпаття 2013-2020»
- відбулася ініційована фондом зміна статусу хоспісу – стаціонар хоспісу став базою для навчання студентів Івано-Франківського національного медичного університету, наказом МОЗ в грудні 2011 надано статус «клінічний заклад», укладені угоди про співпрацю з НМУ та базовим медичним коледжем.
- відкрито відділення паліативної допомоги на 25 ліжок для хворих з психічними розладами в обласній психо-неврологічній лікарні.