Біль – це потужний руйнівний фактор, що нівечить психіку людини не менше, ніж будь-яка невиліковна хвороба. Тому проблема знеболення сьогодні є однією із найбільш актуальних для паліативної медицини в Україні.
З 24 по 27 лютого 2015 року у Івано-Франківську в приміщенні Національного медичного університету відбудеться семінар-тренінг на тему «Забезпечення доступу паліативних хворих до якісного знеболення. Розширення практики використання контрольованих препаратів при наданні паліативної допомоги та замінної підтримуючої терапії» для викладачів Київського Національного медичного університету імені О.Богомольця та сімейних лікарів, лікарів загальної практики Івано-Франківської області.
Основною темою семінару стане проблема незнання як пацієнтами, так і лікарями, сучасної нормативно-правової бази в галузі надання допомоги паліативним хворим. Біль, який змушені терпіти онкохворі на останній стадії, це нестерпні страждання, що руйнують людину і фізично, і психологічно. Але навіть якщо хвороба невиліковна, біль може і повинен лікуватися.
Хто саме призначає знеболюючі препарати, де і як отримати рецепт та на який період, - про ці та інші актуальні для сьогоднішньої паліативної медицини питання говоритимуть експерти :
1. Асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім.Л.Шупика Олександра Брацюнь;
2. Представник Державної служби України з контролю за наркотиками д.м.н. Ігор Стасюк;
3. Підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження» Олена Коваль;
4. Менеджер напрямку «Наркополітика», координатор програми «Паліативна допомога» МФ «Відродженн» Ксенія Шаповал;
5. Ад’юнкт кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ Майгур Михайло Олександрович;
6. Начальник відділу Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України Мельничук Василь Миколайович;
7. Представник кафедри організації та економіки фармації Київського національного медичного університету ім.О.Богомольця - Дацюк Наталія Олегівна.
Cемінар буде проходити на фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження"